Menu

پرهیز از مصرف داروی خودسرانه برای تنظیم خواب فرزندان/آشنایی با قرارگاه جهادی سازمان غذا و دارو – آگهی صنعتی و اگهی های بروز

درج آگهی صنعتی و سایت آگهی رایگان و نیازمندی های صنعتی کشور

به گزارش به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، امام بخش قائدی اظهار کرد: اگر والدین قصد دارند ساعت خواب فرزندان دانش آموز خود را تنظیم کنند نباید از داروهای ی خودسر و بدون دستور پزشک استفاده کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: هیچ دارویی را نمی‌توان جانشین عادت دادن فرزندان به استراحت و خواب و بیداری در ساعت معینی نمود، مادر باید فرزند را در روز و شب در ساعت معینی بخواباند تا خواب او تنظیم و الگوی صحیح خواب در دانش‌آموز ایجاد شود.

 قائدی همچنین با اشاره به فروش فرآورده‌های دارویی دست ساز غیر مجاز، عنوان کرد: مصرف فرآورده‌های دست ساز برای چاقی، لاغری و سایر نیازهای دیگر گاها سنتی بوده و بسیاری از مردم برای درمان از آن استفاده می‌کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه تهیه و توزیع داروهای دست ساز و ترکیبی توسط عطاری‌ها ممنوع است، گفت: خرید و مصرف هر گونه دارو و فراورده دست ساز از مراکز نامعتبر و بدون مجوز گاها منجر به زیان های بسیار و نیز غیر قابل بازگشت است که در برخی موارد نیز منجر به از کار افتادگی دائمی کلیه‌ها می‌شود.

وی در ادامه به قرارگاه جهادی معاونت غذا و دارو اشاره کرد و ابراز داشت: قرارگاه جهادی سازمان غذا و دارو با هدف بررسی داروهای موجود در کشور و تامین و تدارک به موقع داروهای مورد نیاز از خرداد ماه سالجاری آغاز به کار کرد.

قائدی ادامه داد: در این قرار گاه کسری و کمبود داروها در سطح استان و بیمارستان ها پیگیری و در جهت رفع ان تلاش می‌شود.

وی گفت: بیمارستان‌ها هر هفته طی نامه‌ای مکتوب نوع داروی مکسور در بیمارستان را اعلام کرده و معاونت غذا و دارو استان هر 15 روز در جلسه ای تحت عنوان قرارگاه جهادی با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ، معاونین و نماینده بیمه‌های بیمارستان‌ها این کمبودها را بررسی می‌کند.

 معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: کمبود برخی داروها موقتی بوده بنابراین داروهایی که با کمبود جدی آنها مواجه هستیم را به سازمان غذا و دارو کشور و وزارت بهداشت اطلاع داده تا سازمان در این خصوص تصمیم گیری لازم را انجام و مشکلات را رفع کنیم.

وی اذعان داشت: همچنین مقرر شد ماهانه بیمارستان های میزان بدهی خود را تعیین و برای ما ارسال کنند تا ما آنها را از لحاظ میزان بدهی سالیانه و سابقه بدهی بررسی و پرداخت کنیم.

 قائدی خاطرنشان کرد: قرار بر این شد که حساب دارو از دانشگاه علوم پزشکی جدا و حدود 15 تا 20 درصد از درآمد حاصل از بیمه‌های بیمارستان‌ها به حساب غذا و دارو واریز شود تا بتوانیم ملزومات بیمارستان های را خرید و در اختیار آنها قرار دهیم.

انتهای پیام/82009

اگهی های صنعتی و نیازمندی های رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *