Menu

پرداخت جریمه خلافی با پیشخوان 24

چرا باید به موقع خلافی خودرویمان را پرداخت کنیم؟

پرداخت خلافی خودرو برای رانندگان همواره یکی از عذاب‌های الهی بوده است. بعضی از رانندگان وظیفه شناس و متخلف ما، مرتکب تخلف رانندگی می‌شوند اما پرداخت جریمه را به دلایل مختلفی به تعویق می‌اندازند تا زمانی که بالاخره این جریمه‌ها کار دستشان می‌دهد. می‌پرسید چرا؟ الان دلیلش را خدمتتان عرض می‌کنم:

 1. بعضی از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی پس از گذشت دو ماه از مهلت پرداخت، دو برابر می‌شوند!
 2. اگر خلافی و جریمه‌های پرداخت نشده‌ی خودروی شما بالای یک میلیون تومان باشند، در صورتی که خدای ناکرده با پلیس برخوردی داشته باشید؛ خودروی شما توسط پلیس وظیفه شناس و عزیز ما، توقیف می‌شود.
 3. اگر به صورت فوری تصمیم به فروش خودروی خود بگیرید، با لیستی بالا بلند و طولانی از جریمه‌هایتان مواجه می‌شوید که تا زمانی که آن‌ها را پرداخت نکنید نمی‌توانید خودروی خود را بفروشید.

پس اطلاع داشتن از وضعیت خلافی خودرو و استعلام خلافی خودرو پرداخت به موقع آن، با توجه به دلایلی که در بالا گفته شد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و پشت گوش انداختن آن به هیچ عنوان جایز نیست.

در گذشته‌ای نه چندان دور که تکنولوژی هنوز به اندازه‌ی این روزها پیشرفت نکرده بود، رانندگان محترم و متخلف برای اطلاع از لیست خلافی‌های خودرویشان مجبور بودند به یکی از شعب دفاتر پلیس +10 در محله‌شان رجوع کنند تا بتوانند لیست خلافی‌های خود را تهیه کنند و از خلافی‌های خواسته و ناخواسته‌ی خود مطلع شوند.
پس از آن هم اگر تصمیم به پرداخت می‌گرفتند؛ باید به یکی از نزدیکترین شعب بانک ملی در اطرافشان رجوع می‌کردند و جریمه را پرداخت می‌کردند.
بگذریم از این که ممکن بود برای یک راننده به دلایل مختلف مشکلی فوری پیش بیاید و مجبور باشد در ساعاتی غیر از ساعت اداری بانک و پلیس +10، جرایم خود را پرداخت کند؛ اما به دلیل شرایط موجود نتواند این کار را انجام دهد و به مشکل بربخورد.
در کل در گذشته پرداخت خلافی و قبوض جریمه کار بسیار سختی بوده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش‌های مختلف برای پرداخت قبوض، بسیاری از مشکلات انسان حل شده است.

ما در این مقاله تصمیم داریم 10 روش مختلف پرداخت خلافی را با یکدیگر بررسی کنیم تا خدای نکرده شما راننده‌ی عزیز به دلیل دشواری‌هایی که پرداخت قبوض برایتان دارد، از این امر مهم غافل نشوید. پس حتما ادامه‌ی مقاله را بخوانید!

مزیت جریمه دوبرگی و دوربینی بر سایر جرایم:

خلافی‌های دو برگی و دوربینی محدود به پرداخت در بازه مشخصی نیست و شما در زمان پرداخت آزاد هستید اما اگر بخواهید روزی پلاک خود را منتفل کنید و خودرو خود را بفروشید باید خلافی خود را کامل تسویه کنید.

استعلام خلافی خودرو با کد ملی در پیشخوان

مهلت پرداخت خلافی‌های خودرو

طبق قانون متخلفانی که قبض خلافی تسلیمی و الصاقی دربافت کرده اند تنها 60 روز (دو ماه) فرصت دارند تا خلافی خود را پرداخت نمایند در عیر این صورت مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد.

انواع جریمه‌های راهنمایی و رانندگی

دسته بندی جرایم راهنمایی و رانندگی و خلافی‌ها به صورت زیر است:

 1. قبض جریمه الصاقی
 2. قبض جریمه تسلیمی
 3. قبض جریمه دو برگی
 4. قبض جریمه دوربین
 5. قبض روش خودداری

قبض جریمه الصاقی

خلافی‌های الصاقی زمانی رخ می‌دهد که خودرو در غیاب راننده جریمه می‌شود. در این نوع خلافی زمانی که خودرو در جای نا‌مناسب پارک شده (مقابل پارکینگ مسکونی، تابلو توقف ممنوع) و راننده در خودرو حضور ندارد. مامور به علت دسترسی نداشتن به مدارک خودرو اطلاعات عمومی را در برگه خلافی درج می‌کتد و برگه خلافی را به شیشه ماشین می‌چسباند و راننده موظف است آن را پرداخت کند. برای نمونه قبوضی که به شیشه برف‌پاک کن چسبانده می‌شوند همگی از نوع الصاقی هستند.

روش‌های استعلام خلافی خودرو

پیش از این اهمیت دریافت و استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن را ذکر کردیم. همچنین گفتیم که با پیشرفت تکنولوزی راه‌های بسیاری برای پرداخت خلافی خودروی شما وجود دارد. در ادامه چند روش مهم و کاربردی و ساده‌ی گرفتن خلافی خودرو را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

روش اول: استعلام خلافی خودرو از طریق وب سایت راهور

یکی از اولین و ساده‌ترین راه‌های پرداخت خلافی خودرو که به ذهن هرکس می‌رسد، مراجعه به وب سایت راهور است. وب سایت راهور وب سایتی است که راهنمایی و رانندگی به همین منظور تعریف کرده است تا شما وارد سایت شوید و اطلاعات مربوطه را به سیستم وارد کنید تا بتوانید خلافی خودرویتان را استعلام کنید.
فقط در استفاده از وب سایت راهور باید چند نکته را مد نظر داشته باشید:

 • اطلاعات موجود در وب سایت راهور به دلایل امنیتی مربوط به سایت، به صورت آفلاین هستند و هفته‌ای یکبار به روزرسانی می‌شوند.
 • پس زمانی که برای مشاهده‌ی جریمه‌های خود به وب سایت راهور مراجعه می‌کنید، نباید انتظار داشته باشید که خلافی‌های خودرویتان را تا همان لحظه ببینید! بلکه اطلاعاتی که پیش روی شما قرار می‌گیرد لیست به روز رسانی شده‌ای از جریمه‌های شما تا چند روز گذشته است.
  پس همیشه در وب سایت راهور جریمه‌هایتان با چند روز تاخیر به دستتان می‌رسد.
 • پرداخت جرایم رانندگی 
 • در صورت پرداخت جریمه با استفاده از وب سایت راهور، اطلاعات با تاخیر 72 ساعت در سامانه‌ی پلیس درج خواهد شد و در به روز رسانی بعدی سایت، شما قادر به شماهده‌ی صورت‌حساب خود هستید.

  قبض جریمه تسلیمی

  خلافی تسلیمی نوعی ازخلافی است که افسر راهنمایی و رانندگی خودرو را متوقف می‌کند و با گرفتن مدارک راننده اطلاعات راننده را در قبض خلافی درج می‌کند و قبض را تسلیم راننده می‌کند. نام دیگر قبض تسلیمی، قبض دست‌نویس می‌باشد.

  جریمه تسلیمی

  قبض جریمه دو برگی

  در خلافی دو برگی همانطور که از اسمش پیداست شامل دو برگ خلافی است. در این روش خلافی راننده به  علت تخلف مورد هشدار پلیس قرار می‌گیرد اما از دستور توقف پلیس سرپیچی کرده و به حرکت خود ادامه می‌دهد. پلیس در این مورد به خصوص دو برگه خلافی برای متخلف صادر می‌کند که برگه اول ناشی از تخلف در هنگام رانندگی است و  خلافی دوم به علت بی‌عنایتی به دستور پلیس است.

  قبض جریمه دوربین

  برای به حداقل رساندن استفاده انسانی دوربین‌های راهنمایی و رانندگی وظیفه جریمه کردن را در بعضی از موقعیت‌های خاص بر عهده دارند. خلافی دوربین‌های راهنمایی و رانندگی به دو صورت زیر است:

  • قبض جریمه توسط دوربین‌های هوشمند
  • قبض جریمه توسط دوربین‌های اپراتوری

نحوه‌ی استفاده از وب سایت راهور برای استعلام خلافی

برای استعلام خلافی خود از وب سایت راهور، به ترتیب زیر عمل کنید:

 • کلمه‌ی وب سایت راهور را در قسمت سرچ گوگل، جست و جو کنید و اولین نتیجه‌ی نمایش داده شده را باز کنید.

  اعتراض به جریمه الصاقی

  همانطور که گفتیم در خلافی از نوع الصاقی خودرو تماما ساکن بوده و راننده در خودرو حضور ندارد. به علت اینکه مامور راهنمایی و رانندگی با تسلط کامل خودرو را جریمه کرده و احاطه کامل به خودرو داشته‌است بهانه کمتری برای اعتراض به این نوع خلافی وجود دارد، وتنها در موارد فوق استثنائی ممکن است اعتراض مورد قبول واقع شود.

  اعتراض به جریمه تسلیمی

  در گفت و گو‌هایی که با شما داشتیم دریافتیم که خلافی تسلیمی خلافی است که قبض خلافی تسلیم راننده می‌شود و راننده در همان وهله اول آن را می‌پذیرد. فراموش نکنیم این نوع خلافی همانند روش الصاقی به علت تسلط کامل و واقف بودن افسر به خودرو از شانس موفقیت کمتری برخوردار است.

  اعتراض به قبض جریمه دوبرگی

  احتمال پذیرفته شدن اعتراض از نوع دوبرگی بیشتر از اعتراض سایر قبوض است زیرا راننده هنگام صدور قبض متواری شده و افسر بر خودرو تسلط کامل نداشته است.

  اعتراض به قبض جریمه دوربین

  اگر به قبض صادر شده از طرف دوربین اعتراض دارید، راهور عکس خودرو شما به هنگام تخلف را به شما ارائه می‌دهد و در این لحظه عملا درخواست اعتراض شما باطل خواهد شد و دیگر اعتراض شما بیهوده خواهد بود .ولی اگر تصویر ارائه شده توسط راهور واضح نباشد و پلاک خوانا نباشد امکان درخواست تجدید نظر وجود دارد.

  چگونه به جرائم رانندگی اعتراض کنیم؟

  اگر راننده به قبض صادر شده از سمت پلیس راهور اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات پلیس مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز که در بالا اعلام شد اعتراض خود را به پلیس راهور اعلام نماید. توجه کنید که برای اعتراض به جرایم شما باید به مرکز اجرائیات مراجعه کنید و برای سایر قبوض تنها کافیست که به یکی از مراکز پلیس +10 شهر خود مراجعه کنند.

  استعلام خلافی با پیشخوان24

  پلیکیشن پیشخوان 24 از جمله برنامه‌های فعال در زمینه های استعلام و پرداخت قبوض و خدمات اجتماعی است. پیشخوان24 با شعار استعلام آسان پرداخت سریع و مطمئن فعالیت خود را با قدرت آغاز کرد و اکنون با رقبای خود در حیطه استعلام و پرداخت خلافی در حال رقابت است. پیشخوان 24 دارای سرویس‌های پرداخت قبض برق، پرداخت قبض گاز، پرداخت قبض آب و علاوه بر آن سرویس‎‌های استعلام اعم از : پرداخت خلافی، عوارض آزادراه، سوابق بیمه، سهام عدالت را تحت پوشش قرار می‌دهد. خدمات اجتماعی چون قیمت لحظه‌ای طلا و ارز، فهرست کد‌های دستوری و چندین امکان دیگر همگی از قابلیت این اپ مفید هستند.

  کد تخلفات رانندگی سال 99 و مبلغ جریمه به همراه شرح تخلف

  دانلود پیشخوان 24 از گوگل پلی

  برای دانلود این برنامه از گوگل پلی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 •  

  r

  • قبضینو خلافی
  • دانلود از گوگل پلی

   دانلود از پیشخوان 24 کافه بازار

   هم اکنون دانلود این برنامه مفید و پر‌کاربرد در کافه بازار قابل دریافت است، شما می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

   دانلود از بازار

   نحوه پرداخت خلافی و جرایم در پیش

 • pishkhan24
 • خوان 24

  پس از دانلود کامل برنامه از منابع بالا با وارد کردن شماره و درج کد امنیتی وارد منوی اپلیکیشن شوید، مراحل زیر را طی کنید:

  • وارد منوی اپلیکیشن شوید.
  • قسمت خدمات خودرو را انتخاب کنید.
   جریمه شدن به اندازه کافی برای همگی ما دردناک است. اما چیزی که می‌تواند کمی از این ناراحتی کم کند راحت بودن روند استعلام خلافی و پرداخت آن است. ما در پیشخوان 24 به فکر این مشکل بوده‌ایم و تمام تلاش خود را به کار گرفتیم که به راحتی و در چند لحظه خلافی خود را استعلام بگیرید و به سادگی و با اطمینان پرداخت کنید.برای استعلام خلافی با استفاده از اپلیکیشن پیشخوان 24 فقط باید شماره 8 یا 9 رقمی پشت کارت ماشین یا موتور خود را در قسمت استعلام خلافی خودرو وارد کنید و سپس با انتخاب گزینه استعلام، خلافی خود را مشاهده کنید. پیشخوان 24 امکان پرداخت تجمیعی و تکی خلافی خودرو و موتور را در اختیار کاربران قرار داده‌است. بدین ترتیب می‌توانید هر یک از جرائم را که می‌خواهید پرداخت کنید. کافیست یک‌بار جرائم رانندگی خود را با اپلیکیشن پیشخوان 24 به صورت آنلاین پرداخت کنید تا تفاوت و راحتی در استعلام و پرداخت را احساس کنید و از این پس تنها از پیشخوان 24 برای استعلام و پرداخت جرائم رانندگی خود استفاده کنید.اپلیکیشن پیشخوان 24 تمامی جزئیات لازم را در اختیار کاربران عزیز قرار می‌دهد: مبلغ جریمه، زمان ثبت جریمه، محل تخلف، نوع تخلف، شرح تخلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *