Menu

مسوولان به دنبال رونق تولید باشند/جوان‌گرایی در رفع مشکلات کشور موثر است – کارگاه 24

درج آگهی صنعتی و سایت آگهی رایگان و نیازمندی های صنعتی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، آیت‌الله احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های اولین نماز جمعه سال 98 با اشاره به سالروز وفات حضرت زینب (س) اظهار کرد: حضرت زینب (س) مظهر صبر، بردباری، اسوه ایمان و استقامت است.

وی عنوان کرد: زینب کبری (س) ویژگی‌های فراوانی دارد از جمله اینکه عارفه کامله است، زیرا در عرفان و معرفت همچنین در عبادت نظیر ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: حضرت زینب (س) شخصیتی  است که علم و دانشش را از کسی نگرفته بلکه از علم ذاتی و حضوری برخوردار بوده و مهمتر از همه اینکه علمش همراه با بصیرت و موقعیت‌شناسی است.

استفاده از فرماندهی جوانان؛ تجربه‌ موفق

میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز عملیات شکوهمند فتح‌المبین اشاره و تصریح کرد: در این عملیات رزمندگان اسلام ضربه سنگینی را به ارتش رژیم بعث عراق وارد کردند و به عنوان یکی از عملیات‌های پرافتخار دوران دفاع مقدس مطرح است.

وی تاکید کرد: درسی که باید از این عملیات بگیریم تجربه فرماندهی جوانان بود که برای اولین بار فرماندهی عملیات به دست جوانان سپرده شد و فرماندهان جوانی همچون شهیدان خرازی، کاظمی، صیاد شیرازی و بسیاری از جوانان دیگر فرماندهی را بر عهده داشتند.

امام جمعه خرم‌آباد ادامه داد: در حالی برخی‌ها معتقد بودند سپردن عملیات به جوانان خطرناک است و نمی‌توانند عملیات را پیش ببرند، اما اعتماد به جوانان موجب شد این عملیات پیروز شود و ضربه سختی بر دشمن وارد آید.

میرعمادی عملیات فتح‌المبین را تجربه گران‌سنگی دانست و اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دهه پنجم انقلاب جوان‌گرایی را سفارش می‌کنند، البته به گفته معظم له منظور از جوان‌گرایی پیرزدایی نیست، بلکه افراد کهن‌سال و صاحب تجربه تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار داده و جوانان حرکت و تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا اگر تجربه عملیات فتح‌المبین و تجربه 8 سال دفاع مقدس در میدان سیاست، اجرا، کار و اقتصاد نیز اجرا شده و مسوولیت‌ها به جوانان سپرده شود، آن‌ها مشکلات را حل و پیروزی را نصیب ایران خواهند کرد.

شعار سال بر اساس نیاز کشور

خطیب نماز جمعه خرم‌آباد در ادامه با اشاره به انتخاب شعار سال از سوی رهبر فرزانه انقلاب گفت: نام‌گذاری امسال با عنوان “رونق تولید” از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا اولا انتخاب شعار سال با درایت و تدبیر مقام معظم رهبری بر اساس نیاز اصلی کشور بوده چنانچه امسال اولویت کشور معیشت و اقتصاد است.

میرعمادی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم ایجاد اشتغال کرده و با بیکاری مبارزه کرده و استقلال اقتصادی کشورمان حفظ شود و تحریم اقتصادی دشمن اثرگذار نباشد، باید تولید رونق پیدا کند.

وی افزود: زمانی که تولید افزایش و رونق داشته باشد زمینه اشتغال و پیشرفت حاصل و از همه مهمتر امید را ایجاد می‌کند، بنابراین باید به کار و تولید توجه کرد.

توصیه به مسوولان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خطاب به مسوولان تاکید کرد: در همین ابتدای سال جدید از مسوولان می‌خواهیم  به فکر راه‌اندازی کارخانه‌های تعطیل و واحدهای صنعتی دارای ظرفیت بالا باشند، همچنین مردم و مسوولان دست به دست هم بدهند تا شاهد رونق تولید درکشور باشیم.

میرعمادی همچنین به عملیات تروریستی در نیوزلند که منجر به شهادت بیش از 50 نفر از نمازگزاران شد، اشاره و تصریح کرد: متاسفانه دنیای غرب و استکبار از کنار این مسئله به راحتی عبور کردند و حاضر نشدند این اتفاق را عملیات ترویستی عنوان کنند.

وی اظهار کرد: این اتفاق به دنبال اسلام‌هراسی است که در غرب روی آن تمرکز کرده‌اند، آن‌ها از اسلام می‌ترسند و می‌خواهند چهره نامطلوبی از اسلام  نشان دهند، حال اگر 50 مسیحی  یا یهودی کشته می‌شد غرب چه واکنشی از خود نشان می‌داد؟

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اینکه قرن کنونی قرن مقابله اسلام با استکبار جهانی است، عنوان کرد: این برخورد به دنبال مقابله با اسلام است، اما به فضل الهی اسلام پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/

اگهی های صنعتی و نیازمندی های رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *