Menu

برخی با ساده لوحی حرف دشمنان را قبول کرده و سبب ایجاد مشکلات می‌شوند – کارگاه 24

درج آگهی صنعتی و سایت آگهی رایگان و نیازمندی های صنعتی کشور

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند،  آیت الله سیدعلیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند ضمن گرامیداشت مقام معلم و شهادت آیت الله مطهری اظهار داشت: در صحنه میدانی بشر برای پیدا کردن راه حقایق هستی باید راه خود  بر اساس حق پیدا کند و در این راستا انتخاب یکی از راه  تعلیم و تعلم است که فرق انسان با مابقی موجودات این است که انسان باید از طریق علم به هرچه که می‌خواهد برسد.

وی با بیان این‌که خداوند برخی موجودات را در صحنه طبیعت هدایت و برخی در صحنه به صورت غریزی غریزه معرفی می‌شوند  افزود: یکی از مظاهر موثر در خودسازی، انجام روزه است زمانی که علم از تزکیه و دین و عقل جدا شود بلای جان انسان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان این‌که دلیل مشکلات ما در جامعه این است که علم ابزاری برای دزدان بین المللی شده و آنها هیچ تزکیه ای ندارند گفت: دشمنان مانند حیوان‌های خطرناکی اند که کارشان دزدی مکر ویرانی ، کشتن ویران کردن شهرها و کشورها است.

عبادی با اشاره به این‌که  در حالی دانش بدون تزکیه در اختیار استعمارگران قرار گرفته است  که  دانش باید همراه با تزکیه باشد زیرا اگر از هم جدا شوند برای بشر آتش است افزود: دینی که بدون علم باشد بدترین است.

وی با بیان اینکه روز معلم و ماه رمضان دو سمبل در مکتب اند بیان داشت: علم باید  مفید باشد و این مفیدی هنگامی حاصل می‌شود که از مجرای تزکیه تقوا اجرا شود .

امام جمعه بیرجند با بیان این‌که دشمنان ما که دشمنان انسان و انسانیت اند سرمایه های عظیم ما از جمله  مطهری‌ها بهشتی‌ها صدرها که متعلق به یک کشور جامعه نبوده بلکه  متعلق به جامعه بشریت اند را ترور کردند گفت: 17 هزار از بهترین ها از جمله مطهری ها را شهید کردند و کار دشمن همین است .

عبادی ادامه داد: هنر دشمن این است که با انسانهای چیز فهم کنار نمی آید و  رسوایی دشمنان خیلی مهم است امروز ملت دشمن را می‌شناسند. آنهایی که راه علم تزکیه و الله را دارند مرگ برای آنها شیرین است فقط ما از آنها محروم می‌شویم.

وی با بیان اینکه هر چیزی حریمی داشته و دل هم حریم دارد باید حریم دل را رعایت کرد زیرا دل را خدا آفریده همه زمین آسمان برای انسان آفریده شده تا انسان نوکر بیگانه نشود بیان داشت: ساده لوحی و ابلهی است اگر دشمن را قبول کنیم زیرا دشمن از ساده لوحی استفاده و انسان را گول می‌ز‌ند.

عبادی افزود:دشمن  با انواع دسیسه بین مسلمان تفرقه می‌اندازند به اسم مسلمان نوکری برای غیر مسلمان می کنند و در خیلی از کارها بر اساس ارزش مکتب باشد باید تجدید نظر کنیم.

مصاحبه|آل خلیفه در حال دور زدن خواسته‌های مردم است/ بحرین سپر عربستان و امارات برای عادی سازی روابط با صهیونیست‌هاست
امام جمعه ساری: معلمان مانع از راهیابی سند 2030 به نظام آموزشی کشور شوند
هشدار ائمه جمعه شهرستان‌های استان تهران نسبت به وضعیت آموزش و پرورش

انتهای پیام/ش

اگهی های صنعتی و نیازمندی های رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *